Bez Çanta/Poşet Kullanımı ve Ücretlendirmesi nedir ?

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1 Ocak 2019 tarihinde kanunda yapılan düzenleme ile alışveriş poşetlerinin tüketiciye ücret karşılığı verilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

 

Çevreyi Koruyorum Kampanyamız Nedir ?

 

Tazemasa kuruluşundan bu yana dünyamızı ve çevremizi korumak için bez ve kağıt çanta, kese kağıdı kullanmaktadır. Sadece zorunlu ürünlerde geri dönüştürülebilir naylon ve benzeri ambalajı kullanılmaktadır.

Kullandığımız bez ve kağıt çantaların çevreye etkisini azaltmak için biriktirmenizi ve 10 adet ve üzerine ulaşınca bize geri vermenizi tavsiye ediyoruz. Bu çantaları kullanıma uygun ise yeniden değerlendiriyor veya yeniden değerlendirme merkezlerine yolluyoruz.

Bu duyarlılığı gösteren müşterilerimize 10 adet ve üzeri çanta teslim ettiklerinde bizimde sürpriz bir Hediye veriyoruz.

 

Aldığım Bez Çanta/Poşetleri ücretini iade alabiliyor muyum ?

 

Eğer elinizde biriktirdiğiniz tazemasa çantaları en az 10 adet ise, teslimata gelen arkadaşımıza geri veriyorsunuz. Sonraki siparişinizi oluştururken de "Sipariş Notu" kısmına "önceki teslimatta ... adet çanta vermiştim" gibi ufak bir not eklediğinizde , hediyemizi siparişinize ekliyoruz.

 

Siparişim esnasında bez çanta/poşet ücreti nedir ?

 

Ücretlendirme her bir çanta için 3 TLdir. Bez Çanta/Poşet adedi siparişinizin hacmine ve sepet içeriğinize göre değişiklik göstermektedir. Alınan ürünlerin hacmi ve taşıma kapasitesine göre farklılık göstermektedir ve otomatik olarak hesaplanmaktadır.
Büyük ölçüde teknolojik bir iş yapsak da insan kaynaklı hatalarımız oluşabilmektedir. Eğer ücretlendirilen Bez Çanta/Poşet sayısı ile size gelen poşet/çanta arasında bir fark oluşur ise ; müşteri hizmetlerimiz ile 0216 4610016 veya [email protected] email adresinden iletişimi geçmenizi rica ederiz. Ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır ve gerekeni yapacaktır.
Siparişinizi hijyenik, güvenli ve kalite standartlarımıza uygun taşıma için en az poşet kullanımı için azami gayret sarf edeceğiz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik  
Nasıl Alışveriş Yapabilirim?  
Hesap Bilgileri  
Arkadaşlarımı nasıl davet edebilirim ?  
Parapuan Nedir?  
Nasıl Parapuan Kazanırım? 
Parapuan'ları nereden kontrol edebilirim? 
Parapuan'ları nasıl kullanabilirim? 
Parapuan'larım ne kadar süre için geçerlidir? 
Siparişimdeki Sorunlar 
Sipariş Değişikliği 
Siparişimi değiştirme veya iptal etme şansım var mı? 
Bugün İçin Planlanan Siparişler 
Dağıtım Bölgeleri, Zamanları ve Diğer Sorular 
Teslimata Yönelik Sorular 
Bez Çanta/Poşet Kullanımı ve Ücretlendirmesi nedir? 
Ödeme ve Faturalandırma 
Yemek Kartları ile Ödeme 
Diğer Merak Ettikleriniz 
Ürün Talepleri 
Güvenlik ve Gizlilik 
İş Olanakları ve Kurumsal Bilgiler 
İnternet Sitesi Hatası / Teknik Hatalar 
Faaliyetlerimiz Nelerdir? 

 

Sık Sorulan Sorular sayfamızda cevabını bulamadığınız sorularınız için İletişim Formu ile bizimle temasa geçebilirsiniz.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR