Sarımsaklı Ghee Sade Yağ (225 gr) Ojas Kitchen
Sarımsaklı Ghee Sade Yağ (225 gr) Ojas Kitchen
Sarımsaklı Ghee Sade Yağ (225 gr) Ojas Kitchen

Sarımsaklı Ghee Sade Yağ (225 gr) Ojas Kitchen

Fiyat : 389,90 TL(KDV Dahil)
Tereyağın en saf halidir; özellikle yemek pişirme için kullanabileceğiniz en sağlıklı ve ideal yağlardan birisidir. İnek sütünden üetilen tuzsuz fermente tereyağı geleneksel ayurvedik tarifle pişirilip, su ve sütten arındırılır ve hiçbir katkı maddesi eklenmeden üretilir. Katkısızdır.

Neden Ojas Kitchen Ghee?

Evimizin özeninde üretilir. Gerçek fermente tereyağından, büyük makinalar yerine ev usulünde küçük partiler halinde geleneksel ayurvedik tarifle pişirilir ve ayrıştırma işlemi yapılır.
Gerçek fermente tereyağından üretilir.
Gerçek Ghee, tereyağından yağı tamamen ayrıştırıldığı için süt kalıntısı içermez. Ojas Kitchen Ghee, Laktoz içermediği için, yemek pişirme sırasında diğer yağlar gibi hemen yanmaz, 250 derece yanma sıcaklığına sahiptir. Bu sebeple yemek pişirmek için en sağlıklı ve güvenli yağlardan birisidir. 

Ojas Kitchen Ghee Nasıl Tüketilir?

Tereyağ yerine, tereyağ kullandığınız tüm tariflerinizde; kahvaltıda, çorba, pilav, sebze ve et yemeklerinde, fırın yemeklerinde, kızartmalarda ve tatlılarda kullanabilirsiniz

Nasıl Saklanır?

Serin, kuru ve güneş görmeyen yerde saklayınız. Islak ve nemli kaşıkla temas ettirilmemeli, kavanozun ağzı açık, hava ile temas halinde bırakılmamalıdır.

Gerçek Ghee, içinde süt ve su kalıntısı barındırmadığından buzdolabında saklanmak zorunda değildir. Ürünün doğası gereği ortam sıcaklığı arttığında sıvı hale gelebilir, bu normaldir, tercihe göre katı tüketilmek istenirse kapağı sıkıca kapatılarak buzdolabında muhafaza edilebilir.

Ürünün raf ömrü 1 yıldır (Ghee’nin normalde saklanma ömrü yoktur, doğru şartlarda saklanırsa çok uzun yıllar bozulmadan durabilir ancak Gıda Kodeksi gereği üründe raf ömrü ve SKT belirtilmiştir.)

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR