Organik Simental Çiğ Süt  (3 litre,pet şişe) Akmeşe
Organik Simental Çiğ Süt  (3 litre,pet şişe) Akmeşe

Organik Simental Çiğ Süt (3 litre,pet şişe) Akmeşe

Marka : Akmeşe
Fiyat : 180,00 TL(KDV Dahil)
Organik
Ürün sertifikaları için tıklayınız

Organik Sütümüz, içerik bakımından oldukça zengindir. Extra %4,2 yağ oranlı, kalsiyum, vitamin, mineral bakımından zengin, doğal enzimlerin tamamını ve vücudumuza faydalı olan bakterileri içermektedir. Aldığınız sütten daha fazla yararlanmak için, içerik bakımından daha zengin ve daha değerli olan Akmeşe Organik Simental Çiğ Sütü tercih etmelisiniz. Doğal çiğ sütün tadını özleyenler için baş tacı. Akmeşe Organik Süt Çiftliği Ari, Avrupa Birliği Onaylı ve Organik Sertifikalıdır. Bu nedenle bakteri sayısı sınırların çok altındadır.
*Çiğ sütlerde skt 2 gün olup en geç 2.gününde müşterilere teslimat yapılmaktadır. (Son tüketim tarihi teslimat günü ile aynı olanlar da teslim edilebilmektedir)
 

Çiğ Süt Ne Kadar Kaynatılmalı?

Çiğ sütü satın aldıktan sonra tüketmek için kaynatma işleminden geçirmek gereklidir. Kaynayan sütteki zararlı mikroplar kırılır ve tüketime uygun hale gelir. Doktorlar çiğ sütün kaynatılmadan tüketilmemesini defalarca vurgulamaktadır. Kaynatma işleminde ise dakikaya dikkat etmeniz iyi olacaktır. Çünkü çok fazla kaynayan sütün içindeki besin değeri kaynama işlemiyle beraber kaybolacaktır. Ayrıca çok fazla ısınan sütün yanması da sütün tadını değiştirip zararlı hale getirebilir. Bu nedenle sütü tencerede veya büyük bir cezvede kaynatırken 10 dakika kaynaması ideal bir süre olacaktır.

Sütü kaynatırken dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da ateşin şiddeti olacaktır. Süt kaynatma esnasında kısık ateş kullanmanız her zaman daha sağlıklı olacaktır. Sütün sarmaması ve yanmaması için 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmanızı tavsiye edeceğiz.

 

Çiğ Süt Kaç Gün Dayanır?

 

Gıdaları taze tüketmek en sağlıklı tüketim şekillerinden biridir. Çiğ sütü de taze haliyle ve kısa sürede tüketmeniz sağlığınız için faydalı olacaktır. Alınan çiğ sütü kaynattıktan sonra 3 gün içinde tüketmeye çalışın. Eğer buzdolabında muhafaza ederseniz bu süt size 3 gün yetecektir. Oda sıcaklığında ise bakteri üremeye başlar ve süt bozulmaya çok uygun hale gelir.

 

Tür
Organik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR