Organik Seylan Toz Tarçın (50 gr) Fermente Mutfağım
Organik Seylan Toz Tarçın (50 gr) Fermente Mutfağım
Organik Seylan Toz Tarçın (50 gr) Fermente Mutfağım

Organik Seylan Toz Tarçın (35 gr) Fermente Mutfağım

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : 130,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 117,00 TL(KDV Dahil)
organik
glutensiz
Ürün sertifikaları için tıklayınız

Seylan Tarçını Nedir?

Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise, ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır. Çin tarçını, ayrıca yüksek seviyelerde potansiyel toksik olan ve kumarin adı verilen bir bileşik de içerir. Seylan tarçınında kumarin maddesi bulunmaz. Üstelik Çin tarçınından tek farkı bu değildir. Seylan tarçını, Çin tarçınına nazaran, aroma, lezzet ve vücuda olan fayda açısından da çok üstündür.

Dünya üzerinde en iyi ve tek gerçek tarçın olarak bilinen Seylan tarçını, lezzet ve aroması için baharat olarak tercih edilmesinin yanı sıra olağanüstü yararları için de kullanılmaktadır. Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde, kan şekerini düzenlemeye, beyin fonksiyonlarını arttırmaya ve iştahı kontrol etmeye yardımcıdır.

*İçindekiler
Organik Seylan toz tarçını

Kullanım Şekli ve Amacı
Toz hâli de çubuk hâli de mutfakta baharat olarak kullanılır. Ayrıca çubuk Seylan tarçını, faydaları sebebiyle ve (özellikle) anne sütü arttırıcı olarak çay gibi demlenerek içilir. Çin tarçınından farklı olarak kabuk tarçın, direkt hiçbir şey yapmadan da kıtır kıtır şeker gibi yenir. Son derece lezzetli bir tadı vardır. Bu şekilde maksimum faydası da alınmış olur.Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

Sadeliğin Emekle Buluşması
%100 saf baharatlarımızın her biri tek tek elle doldurulup etiketlenmiştir.

Tür
Glutensiz Organik Vegan
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR