Organik Sade Yağ - Ghee (180 gr) niKU
Organik Sade Yağ - Ghee (180 gr) niKU
Organik Sade Yağ - Ghee (180 gr) niKU
Organik Sade Yağ - Ghee (180 gr) niKU

Organik Sade Yağ - Ghee (180 gr) niKU

Marka : niKU
Organik

Niku Organik Sertifikalı Sade Yağ

NİKU Organik Sade Yağ diğer ismiyle ‘ghee’ tereyağındaki laktozun, kuru maddenin ve suyun arındırılarak saf süt yağının ortaya çıkarılmış halidir. Organik Tarım Esaslarına göre organik sertifikalı yemlerle beslenen ineklerden elde edilen sütlerle doğal yöntemlerle hazırlanır. Niku Sade Yağı Organik Sertifikasıyla GDO’suz kimyasalsız, katkısız ve koruyucusuzdur. İçeriğinde %99 oranında organik sertifikalı süt yağı barındırır. Bebeklerin ek gıdaya geçiş süreçlerine uyumlu olarak tuz içermemektedir.

Başlıca özellikleri

Diğer yağların birçoğunda olmayan, genel sağlığı ve sindirimi desteleyen yağ asidi bütirik asit açısından zengindir.

Organik Sertifikalı Simental İnek Sütünden hazırlandığı için önemli oranda A, D, E, K  vitaminleri  ve Omega 3 içerir.

Laktozdan arındırılmıştır. Bu sayede sindirimi çok kolaydır.

Vücut ısısında katılaşmaz.

Niku Organik Sade Yağ Nasıl Kullanılır

Bebek ek gıdalarında, yemeklerde, tatlılarda, kahvaltılarda ve pek çok besinde kullanabileceğiniz harika bir gıdadır. Yanma eşiği birçok yağa göre çok yüksek konumda olan 250 derecedir. 250 dereceyi aşmayan sıcaklıklarda yapılan tariflerde yanma durumu ortaya çıkmayacaktır.  Bu durum sade yağı fırınlama, soteleme ve derin yağda kızartma için en iyi yağlardan biri yapar.  Gerçek büyük baklava ve künefe ustaları sade yağ dışın başka bir yağ kullanmamaktadır. Tereyağına kıyasla çok az bir miktar kullanmak yeterlidir. Omletten tosta kadar birçok gıdaya büyük lezzet katar.
 

Saklama Koşulları Nedir?

Süt yağının raf ömrü tereyağına göre çok daha uzundur olacak şekilde 1 yıldır. Süt ve su içermeyen organik sade yağ, serin kuru ve güneş görmeyen bir yerde saklanabilir. Doğal yapısı gereği ortam sıcaklığı arttığında doğal formu olan akışkan hale geçer. Katı halde tüketim tercih edilecekse buzdolabında saklanabilir.  Kavanozunun içerisinde su ile temas ettirilmemelidir.(Tarifler uygulanırken su dahil edilebilir.)

Nakliye kargo süreçlerinde sıvılaşması normaldir. Bu şekilde kullanılacağı gibi buzdolabına konulduğunda katı forma dönecektir.

 

Tür
Organik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR