Organik Kombucha Çayı (250 ml) Fermente Mutfağım
Organik Kombucha Çayı (250 ml) Fermente Mutfağım

Organik Kombucha Çayı (250 ml) Fermente Mutfağım

Organik
Glutensiz
Organik Kombucha Çayı
El işçiliği ile üretilmiş organik Kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda, kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler.
Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar.

Geleneksel Fermantasyon
İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun bir ürünü olan kombucha, binlerce yıldır, canlı probiyotik içeriği faydaları için tüketiliyor. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda bizim aldığımız ödül, mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
Organik Kombucha Çayımız çiğ yani yaşayan bir çaydır. Pastörize edilmediği için rengi, berrak olmayabilir, şişenin dibinde tortusu nadiren de olsa birikebilir. Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

Kullanım Şekli
İlk kez kullanılıyorsa günde 1 çay bardağı ile başlanmalıdır. Miktar kademeli olarak arttırılabilir. Sürekli kullanımda üst sınır yoktur. Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak hiçbir şey eklemeden, meyve suyu ya da sodayla tüketilir. Soğuk içiniz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
500 ml.'lik cam şişededir. Buzdolabında muhafaza ediniz.

Dikkat “Ana” çıkabilir!
Kombucha anası-mantarı geleneksel fermantasyon esnasında kendiliğinden oluşur. Çiğ kombucha; şişelendikten sonra şişenin içinde bekledikçe, kapak açılmasa da yeniden anası-mantar oluşabilir. Kombucha çayı yapımı için “Fermente Mutfağım Organik Kombucha Mantarını” ayrıca alınız.

Glutensiz ve Vegan
Gluten içermez. Üretim ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, gluten, hayvansal girdi ve hiçbir sentetik içermez.
Tür
Glutensiz Organik Vegan
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR