Organik Avokado (adet) Talat Çelik Bahçesi-Mersin
Organik Avokado (adet) Talat Çelik Bahçesi-Mersin

Organik Avokado (adet) Talat Çelik Bahçesi-Mersin 100-140 gr

Marka : tazemasa
organik
Ürün sertifikaları için tıklayınız
Organik Avokado gramajı 110-140 gr arası denk gelebilmektedir. 
Anavatanı Meksika olan Avokado enerji değeri yüksek bir meyve olduğundan özellikle kahvaltıda tüketmek için idealdir. Protein, lif, doymamış yağlar ve oleik asit açısından zengindir. Ayrıca lutein, B6, C, E ve K vitamini, potasyum, folik asit ve bakır da bulundurur. 
Sert avokadolar oda sıcaklığında bir kaç gün bekleyip yumuşadıktan sonra tüketilmeli. Yumuşamış avokadoları uzunlamasına kestiğinizde çekirdeğinden kolayca ayırıp kabuğundan ayırmak için içini bir kaşıkla boşaltabilirsiniz. 
Sandviçlerinizde ve dürümlerinizde yağ veya mayonez yerine ezilmiş avokado veya kolayca hazırlanabilen, Meksika mutfağının en önemli soslarından leziz Guacamole sosu halinde kullanabilirsiniz. 
 
Organik Meyve ve Sebzeler de ilk kriterimiz yasal organik sertifikası olması, yasal sertifika kuruluşu tarafından denetlenmiş ve ilaçsız yetiştirilmiş olmasıdır.Organik ürünün niteliğine ve yetiştirilme biçimine göre dışında farklı , irili ufaklı leke ve izler bulunabilir.   Aynı şekilde sebze ve yeşilliklerde yapraklarda yanma ve leke izleri görebilirsiniz, bu tamamen organik ürünlerin yetiştirilme biçimi, doğaya karşı açık ve ilaç kullanılmamasından kaynaklanmaktadır.
Tür
Organik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR