İçimlik Kemik Suyu (210 ml) Fermente Mutfağım
İçimlik Kemik Suyu (210 ml) Fermente Mutfağım
İçimlik Kemik Suyu (210 ml) Fermente Mutfağım

İçimlik Kemik Suyu (210 ml) Fermente Mutfağım

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : 45,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 38,25 TL(KDV Dahil)
glutensiz

İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir.

Geleneksel Yöntemlerle Üretim
Ürettiğimiz her ürün gibi ilikli kemik suyumuz da geleneksel yöntemlerle, tüm üretim aşamalarında son derece titiz bir çalışmayla elle üretilir ve şişelenir.

Sterilizasyon Yöntemiyle Doğal Koruma
Tüm mikroorganizmalardan arındırılma işlemine sterilizasyon denir. Ürün şişelendikten sonra yüksek basınç altında ve yüksek sıcaklıkta belli bir süre bekletilerek, içerisindeki canlı mikroorganizmaların ölmesi sağlanır. Böylece koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan raf ömrü kazanır ve kapağı açılmadığı sürece korunur.

Buzdolabında Jelleşir
Buzdolabında jelleşir. Jelleşen kemik suyu, oda ısısında tekrar eriyerek sıvı forma döner. Bu dönüşüm besin ya da kolajen kaybına neden olmaz. Eriyen kemik suyunu jelleştirmeye gerek yoktur aynı zamanda bunun için tekrar kaynatmak gerekir.

*İçindekiler
İlikli dana kemiği, kök zencefil, kereviz sapı, tane karabiber, organik elma sirkesi, defne yaprağı, soğan, sarımsak, kendi filtrelediğimiz içme suyu.

Bebeklerde Tüketim
Ek gıdaya geçişten itibaren bebeklerin çorbasına ilave edilir.

Kullanım Şekli
-İçten Beslenme:
• Ilıtılmış bir su bardağı kemik suyunun içine, Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ilave edilerek içilir.
• Çorba ve yemeklere lezzet vermesi için ilave edilir.
-Dıştan Beslenme:
• İlikli kemik suyumuz doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır.

Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

• Kapağı Açıldıktan Sonra: Buzdolabında muhafaza ediniz. Üç gün içinde tüketiniz. *Tüketiminizden fazla olan kemik suyunu küçük kağıt bardaklara alarak dondurucuda istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

Tür
Glutensiz