Çorum Kargı Tulum Peyniri (250 gr) Süre Çiftliği
Çorum Kargı Tulum Peyniri (250 gr) Süre Çiftliği
Çorum Kargı Tulum Peyniri (250 gr) Süre Çiftliği

Çorum Kargı Tulum Peyniri (500 gr) Süre Çiftliği

Üretiminde pastörize sütten değil çiğ sütten üretilir. Çiğ sütten üretilen tulum peyniri kendini yenileyen bir özelliğe sahiptir. 200 çeşit Çorum Kargı Tulum peynirinin farklı tatlarda ve lezzetlerde olması mümkündür. Lezzetinin, tadının bu sebepten bir tarifi yoktur. Mutlaka denemeniz gerekir. Farklı lezzetler barındırmasının nedeni ise doğal yaylalarda beslenen hayvanların 500 çeşitten fazla bitki ile beslenmesinden kaynaklanır. Kargı Tulumu derinin içerisine yerleştirilmeden 6 – 7 kez süzme işlemi geçirmektedir. Her süzme işlemi peynirin lezzetini ve kıvamını ayarlamak için uygulanır. Son kıvamına gelen peynir özel tulumların içerisine yerleştirir. Tulumda deri olarak sadece koyun ve koç derisi kullanılır. Kuzu ve oğlak derisi bu peynir için uygun değildir. Çorum Kargı Tulum peynirinin derisi en önemli koruyucusudur. El ile dikilir kesilir hazırlanır hiçbir fabrikasyon işlem görmez.  Deri içerisindeki tulum peyniri bozulma yapmaz ilk günkü tadını ve lezzetinin korumasını sağlar. Derinin özel olmasının sebebi ise 1 yıl doyunca doğada kurutularak hazırlanmasıdır. Hiçbir madde ve kimyasal içermez.

22 kg sütten 1 kg Kargı Tulum peyniri üretilir. 5 ay (yaklaşık 150) gün yoğrularak hazırlanır. Satışa sunulmadan hazırlandığı vakumlu paket içersinde 1 yıl raf ömrü vardır. 

İnce ve ufak parçalar halinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. İçerdiği lezzeti az miktarlarda fazlasıyla yaşatacaktır. Büyük küp şeklinde yenilmesi ağızda ağır bir tat hissettirebilir. Derisinin içinden çıkartılmadan tüketebilirsiniz.

Hakiki bir lezzet olan Çorum Kargı Tulum Peynirinin birçok kopyası ve mudili vardır. Muadillerinden uzak 25 yıldır eskisi lezzeti ve kalitesi ile üretim yapan tedarikçiden elde ediyoruz. Güvenle tüketebilirsiniz. Bünyemizde bulunan geniş ürün yelpazemiz tamamen doğal ve katkısız ürünlerden oluşmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR