Beşi Biryerde Artisan Sabun (115 ml) Fermente Mutfağım
Beşi Biryerde Artisan Sabun (115 ml) Fermente Mutfağım

Beşi Biryerde Artisan Sabun (275 gr) Fermente Mutfağım

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : 680,00 TL
İndirimli : 612,00 TL
 • Beşi Bir Yerde Sabun Paketi

  "En iyi sabun, en iyi yağların doğru karışımıyla yapılır."

  En faydalı bitkisel yağların karışımı ile elle ürettiğimiz artisan sabunlarımız artık Beşi Bir Yerde.

  Paket İçeriği

  1- Çam Katranı Sabunu

  Çam katranı sabunumuz, koyu rengi ve baskın kokusuyla, banyonuzda çam ormanları içinde ahşap bir ev hayalini ve doğallığını hissettirirken cildinize ve saçınıza da doğal bir dönüşüm deneyimi yaşatacaktır. Temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz.

  Çam Katranı Yağı Nedir?

  Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı; at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılmaktadır.
  Cilt rahatsızlıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, sivilceli cilt temizliği ve ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın giderilmesinde oldukça etkilidir.

  İçindeki Yağlar
  Zeytinyağı, Hurma Çekirdeği Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı ve Çam Katranı Yağı.

  Ürünümüzün içeriği ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "El işçiliği ile üretilmiş Soğuk Press Çam Katranı Sabunu" yazısına tıklayınız.

  2- Lavanta Yağlı Bebek Sabunu

  Bebek cildinin hassasiyetine uygun olarak ürettiğimiz el işçiliği ile üretilmiş sabunumuz soğuk press yöntemiyle üretilmiştir. Dermatolojik, alerjen ve paraben testlerinden başarıyla geçerek bebek cildine uygunluğu onaylanmıştır.

  İçindeki Yağlar
  Zeytinyağı, Hurma Çekirdeği Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı, Lavanta Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı

  İçermez!
  Paraben ve alerjen içermez.

  3- Kayısı Çekirdeği Yağlı Sabun

  Kuru, tahriş olmuş, olgun ve hassas cilt tipleri için ideal bir sabundur.

  Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir?

  Kuru, hassas cildi nemlendirir; lekeleri, kırışıklıkları, ince çizgileri ve diğer olgunlaşan cilt semptomlarını yumuşatır. Kaşıntılı, çatlamış, yaralanmış veya ağrılı cilde uygulandığında, yağlı bir kalıntı bırakmadan daha hızlı iyileşmeyi kolaylaştırır. A ve E vitaminlerinin yanı sıra mineralleri de yüksektir ve cildin iyileşmesine yardımcı olduğu ve kaşıntı rahatlaması sağladığı bildirilmiştir.

  İçindeki Yağlar
  Zeytinyağı, Hurma Çekirdeği Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı

  4- Hindistan Cevizi Yağlı Sabun

  Cilt için, doğal bir nemlendiricidir. Derin temizlik özelliklerine sahiptir. Cildi iyileştirmeye yardımcı olur.

  Neden Hindistan Cevizi Yağı?

  Hindistan cevizi yağı, anti-bakteriyel özellikler içerir ve cildi zararlı kimyasallar kullanmadan yatıştırır. İçindeki yağ asitleri; kir, ölü cilt ve diğer cilt kirliliklerinin giderilmesine yardımcıdır.

  İçindeki Yağlar

  Zeytinyağı, Hurma Çekirdeği Yağı, Hint Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

  5- Kantaron Yağlı Sabun

  Derin temizleme ve mikrop kırma özelliği için kullanılır. Saç dökülmelerini engellemede başarılıdır.

  Kantaron Yağı Nedir?

  Hücre yenileyici özelliği bilinen bir yağdır. Ayrıca, çil ve lekeler için yatıştırıcı ve topikal olarak kullanılmıştır.

  İçindeki Yağlar

  Zeytinyağı, Hurma Çekirdeği Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Hint Yağı ve Kantaron Yağı

  Artisan Sabunlar Göz Yakar Mı?
  El işçiliği ile üretilmiş, kimyasallardan uzak, faydalı yağlarla yapılan sabunların ve göze ait pH değerlerinin farklı olması sebebiyle, göz ile temasında gözü yakabilir. Göz temasından kaçınınız. Göz ile temas etmesi durumunda bol su ile yıkayınız.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm kozmetik ve temizlik ürünlerimiz ile sabunlarımız; kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “iyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testleri yapılarak, cold press (soğuk pres) yöntemiyle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Faydalı Yağlardan Gelen Sağlık ve Saf Temizlik
  Sabunumuzun içindeki her bir yağ; cildi beslemesi, nemlendirmesi ve temizlemesi açısından özenle seçilmiş olup hepsi de antioksidan özelliklere sahip, %100 faydalı yağlardır.

  Ağırlık-Kullanım Talimatı, Ömrü ve Muhafaza Şekli
  • Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra banyonuzda kuru bir yerde bıraktığınıza emin olunuz.
  • Saç ve tüm vücut kullanımında uygundur.

  *Dip Not
  Her bir yağın sabunlaşma değeri farklıdır. Yağların sabunlaşması için üretim esnasında, hesaplanmış ölçüde sodyum hidroksit eklenir ve sabunlaşma esnasında yağlarla birleşerek doğal gliserine* dönüşür. Bitmiş sabunda hiçbir şekilde bulunmaz ve hiçbir kalıntı bırakmaz.

  *Gliserin
  Sabunlaşma sırasında doğal olarak meydana gelir. Endüstriyel sabun üretiminde gliserin kozmetik ürünlerde ham madde olarak kullanılmak üzere sabundan ayrıştırılır. El işçiliği ile üretilmiş sabunlarımızda kendiliğinden oluşan ve sabunda kalan gliserin sayesinde sabunlarımız kurumaz ve cildinizi diğer sabunlar gibi kurutmaz. Sabunlarımız bu sebeple banyoda çatlamaz ve kolay eriyip bitmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR